E16/Rv2 Kongevegen - Tjernsbergs veg, Hovedentreprise i Innlandet
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Innlandet
Avsluttet
E16/Rv2 Kongevegen - Tjernsbergs veg, Hovedentreprise
Kontraktarbeidene ligger på europaveg 16/riksveg 2 mellom Kongevegen og Tjernsbergs veg i Kongsvinger kommune, like nord for Kongsvinger sentrum. Dette er en strekning på ca 2, 2 km, og anlegget strekker seg fra profilnummer 350 – 2100. Prosjektet skal gjennomføres modellbasert. Omkjøringsveger og midlertidige bruer som benyttes i denne entreprisen, er bygd i en forberedende entreprise. Dette kontraktarbeidet består blant annet av: • Overtakelse av anlegg med omkjøringsveger og midlertidige bruer, tilhørende arbeidsvarslingsplan, skilt og sikring, drift og vedlikehold av anlegget som om dette var entreprenørens eget. • Flytting av kabler og ledninger som er nødvendig for anleggets fremføring • Nylegging av ov-system for nytt anlegg og tilpasning av eksisterende • Bygging av 2, 2 km ny gang- og sykkelveg fra Kongevegen til Tjernsbergs veg • Ny rundkjøring i krysset E16/Rv2 x Kongevegen • Ny Norsenga bru over jernbanen, Solørbanen og Grensebanen. • Ny Vingersnoret bru og elva Noret • høydejustering av veglinjen fra Kongevegen til Masterudvegen hvor vegkroppen også skal få funksjon som flomsikring • Ny vegbelysning, støyskjerming, beplantning • nødvendige sidetiltak, omlegging av lokale veger og adkomstveger • Riving av midlertidige bruer og tilhørende omkjøringsveger. Disse områdene skal tilbakestilles til slik de så ut før arbeidene med den forberedende entreprisen startet i området. Modellen for prosjektet vil vise hvordan disse områdene skal utarbeides. • Norsenga bru går over jernbanen ved Norsenga tømmerterminal. Gamle Norsenga bru hadde en restriksjon på max 50 tonn totallast, og denne vil nå økes opp til 60 tonn med ny bru. Nye krav til fri høyde over jernbanen har ført til at vegbanen må heves for å tilpasses høyden på ny Norsenga bru. Ny Norsenga bru er en fagverksbru i tre med tredekke, totalt 94, 5 meter lang fordelt på 3 spenn og er fundamentert på spissbærende pæler i betong. Bruen vil ha to kjørefelt med påhengt gang- og sykkelvegfelt. • Ny Vingersnoret bru er en platebru i spennarmert betong, total lengde 33 meter og er fundamentert på friksjonspeler. Bruen vil ha to kjørefelt med avvisende kantstein mot gang- og sykkelvegfelt.
Anbud id:
418113
-
Sted:Kongsvinger
-
Registrert:Sunday 26. June 2016
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Innlandet
6 anbud
-
Legge gulvbelegg våtrom og tekniskLurer på pris på å legge gulvbelegg. Har belegg for bad. Trenger noen til å legge 😊 Lite bad enkle flater, og teknisk rom. 170×320 bad (litt mindre nå) 245×175 (litt mindre nå)
-
Kongsvinger
-
Monday 10. February 2025
-
-
Tilbud på strømtilkobling til eiendom i lundsæterHei. Jeg har vært i kontakt med Elvira. Og ønsker et tilbud fra dere på tilkobling strømnettet til eiendom : Homsjøvegen 1175. 2218 Lundsæter. Mvh Frøya.
-
Lier
-
Monday 10. February 2025
-
-
Folie av bil i to farger med tekst og logo.Folie av bil, 2 farger med tekst og logo.
-
Kongsvinger
-
Saturday 1. February 2025
-
-
Hente sofa Kongsvinger til OsloTransport av sofa Kongsvinger til Oslo
-
Oslo
-
Wednesday 29. January 2025
-
-
Måking av bakkenLurer på om det er noen som tar på seg å måke en bakke? Dette fordi naboen har en unge som sitter i rullestol og hadde vært fint om bakken opp hadde blitt måkt Og hvor mye skal dere ha for å gjøre det
-
Kongsvinger
-
Thursday 23. January 2025
-