Entreprenør, Rørlegger, Snekker i Oslo
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Oslo
Avsluttet
Totalentreprise, rehabilitering av kjøkken og våtrom, tømrerarbeider for ny trapp og terrasse
Eierseksjon i 4-mannsbolig.
1: Rehabilitering av bad (4 kvm) og kjøkken (9 kvm), eventuelt med flytting av vegger for å utvide rommene. Samarbeid med interiørarkitekt for å vurdere planløsning og utforming kan være fordelaktig. røropplegget kan trolig gjenbrukes, men for øvrig må våtrommet totalrenoveres.
2: Bygging av trapp
Vi ønsker å få bygd en innvendig trapp ned til kjelleren slik at vi får bedre tilgang. Arbeidet omfatter hulltaking og stabilisering av etasjeskiller, med påfølgende montering av trapp.
3: Riving og nyetablering av terrasse/vinterhage
Vi har en vinterhage som samtidig fungerer som terrasse for leiligheten over. Utenfor vår vinterhage har vi en åpen terrasse. Det er flere konstruksjonssvakheter i dagens terrasse og vi har behov for å fjerne denne og bygge den opp på ny. Den må gjenoppbygges nokså nær slik den er slik at vi ikke endrer fasaden.
4: i forlengelsen av terrassearbeidene kan det være interessant å grave opp rundt grunnmur for å montere varmeisolasjon og ny drenering. Antall løpemeter er ca 20 m, anslått dybde er ca 1, 5 m. i sammenheng med slike arbeider kan det bli nødvendig å fjerne og senere reetablere fundament for terrasse/vinterhage.
For oppgave 1 vil det være nødvendig at entreprenør kan utforme og stå ansvarlig for søknad for våtromsarbeider til kommunen.
Tilsvarende kan også oppgave 2, 3 og 4 kreve søknad og ansvarsrett til kommunen. Oppdragstaker må kunne vurdere dette. Oppgave 2 og 4 er allerede detaljprosjektert av arkitekt, mens oppgave 3 kan kreve nye arbeidstegninger.
Oppdraget omfatter arbeider fra både tømrer, rørlegger, elektriker og graveentreprenør, og det kan også være nødvendig å involgere arkitekt, interiørarkitekt og blikkenslager. Vi kunne ideelt ønsket oss en totalentreprise og at entreprenør tar oppgaven som byggherre og eventuelt kan koordinere med underleverandører.
Anbud id:
140224
-
Sted:Oslo
-
Registrert:Wednesday 30. March 2011
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Oslo
6 anbud
-
Bytte kjøkkenkranHei. Har kjøpt en ny kjøkkenkran som jeg ønsker hjelp til å bytte ut. Slangene som fulgte med var for korte, så trenger evt nytt til dette også. Det jeg har sirkla rundt er delen som er for korte på...
-
Oslo
-
Friday 7. February 2025
-
-
Flytte kjøkkenet til stuaJeg vil flytte kjøkkenet til stua. Det er gangen mellom stua og avløpet.
-
Oslo
-
Tuesday 11. February 2025
-
-
Dørr i murveggØnsker anbud på å lage åpning + montere balkongdør i mur(tegl-) vegg
-
Oslo
-
Monday 10. February 2025
-
-
Henge opp garderobe og en hylle i murvegg, barnehageEt Eket-skap fra ikea der monteringsskinnen må kappes til og skapet henges på skinnen. En dobbel barnehagegarderobe med to plasser skal monteres på en murvegg.
-
Oslo
-
Monday 10. February 2025
-
-
Bygge lettvegg i leilighet, MajorstuenLettveggen skal dele av et rom i ein leilighet, b 4, 00 x h 2, 60 m og skal bestå av 1 m brystning, 3 stk vinduer og en dobbel dør (også denne med glass)
-
Oslo
-
Monday 10. February 2025
-