Anbudstorget har blitt Fixa
En ny og enklere tjeneste – enten du er privatbruker eller bedrift.
Anbudstorget ble til Fixa 01.03.2026. Logg inn på Anbudstorget for å avslutte de siste jobbene og laste ned historikk eller viktige dokumenter, enten du er privatbruker eller bedrift. Gå til Fixa.no for å finne nye jobber eller legge ut et oppdrag.
Innhold på Anbudstorget vil være tilgjengelig i omtrent ett år fremover.
Entreprenør, Maskinentreprenør, Riving i Finnmark
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Finnmark
Avsluttet
Alta lufthavn K-193019 PFAS-tiltak og opprydding nedlagt BØF anleggsentreprise
Arbeidet omfatter oppgraving med ekstern deponering av masser, etter utgraving til kote 0. Det nedlagte brannøvingsfelt ligger ute på Nautsneset, og er omgitt av sjø på alle kanter. Øvingsfeltet ligger på kote 2, og nærheten til sjø gjør at grunnvannsnivået er svært påvirket av tidevannsvariasjoner. Tiltaksalternativ vil kunne medføre fjerning av en beregnet betydelig mengde pfas (35, 9 kg) innenfor et volum masser på 19 300 m3.
Den praktiske gjennomføringen av tiltaket vil grovt kunne inndeles i tre faser: • Fase 1: Forberedende fase, før håndtering av forurensede masser starter.
• Fase 2: Utgravingsfase, med ekstern deponering av forurensede masser.
• Fase 3: Tilbakeføringsfase, med nedrigging og restaureringstiltak.
Anbud id:
1039824
-
Sted:Alta
-
Registrert:Onsdag 21. Januar 2026
Er du interessert i dette oppdraget?