Betong, Murer, Rørlegger i Akershus
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Akershus
Avsluttet
Fikse membran i dusjsluk
Jeg har nylig kjøpt en bolig der det er en TG3 feil registrert i sluket. Dette står i tilstandsrapporten: "Det er observert skade/hull på membran i sluk. Fukt i konstruksjon kan ikke
utelukkes. Strakstiltak må påregnes."
Vedlagt er bilde av sluket. i tillegg er det oppgitt et par andre mangler ved baderommet kategorisert som TG2: "Drenering fra innebygget sisterne er ikke registrert. Eventuell fukt i konstruksjonen vil derfor kunne medføre skader over tid før det oppdages.
Det registreres bomlyd (tegn til hulrom) under gulvfliser ved servant og ved opplegg for vaskemaskin. Eksakt årsak er ikke kjent. Forholdet indikerer manglende vedheft mellom flis og underlag. Fliser med bom kan løsne og være svekket mot ytre påvirkninger.
Det er riss/sprekk i gulvflis ved innfellbar glassdør. Ukjent årssakssammenheng. Jevnlig ettersyn anbefales slik at tiltak kan iverksettes ved behov.
Nivåforskjell fra døråpning på topp overflate gulv og til hovedsluk er på tilfeldig sted målt til ca. 14 mm. Oppbrett av membran ved dørterskel kan ikke verifiseres. Dette er vurdert til å ikke være tilfredsstillende mht lekkasjesikkerhet.
Lokalfall i dusjsonen er mindre enn hva som ideelt anbefales. Det ble målt på tilfeldig sted og målingen viste et fallforhold på 6 mm. Fallet er mindre enn 1: 50 i en
avstand på 80 cm.
Tettesjiktet har en alder som tilsier at restlevetiden er usikker. Rommets lekkasjesikkerhet kan derfor ikke verifiseres, eventuelt bør nytt tettesjikt etableres.
Det er hull etter tidligere innfestinger i dusjsonen. Det er ukjent om hvorvidt hullene er tilfredsstillende tettet. Hullene bør tettes med egnet tettemasse."
Jeg er hovedsakelig opptatt av å fikse membranen i sluket, men kunne også tenke meg å få et prisanslag på hva det vil kose å fikse de andre tingene også. Spesielt hulrommene i gulvet og sjekke om membran er montert ved dørterskelen.
Anbud id:
992694
-
Sted:Ås
-
Registrert:Mandag 7. April 2025
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Akershus
4 anbud
-
Feil fall og bom i fliser på bad (2. etasje) Avvik: Ujevn høydeforskjell/fall på gulv, bom i fliser, og sprekker i fuger.Feil fall og bom i fliser på bad (2. Etasje) Avvik: Ujevn høydeforskjell/fall på gulv, bom i fliser, og sprekker i fuger. Ønsker tilbud på utbedring av dette. Inkmatriell og arbeid/mva.-
Ås
-
Onsdag 12. November 2025
-
-
Drenering mangler fra innebygde sisterner på 2 badDrenering mangler fra innebygde sisterner på 2 bad. Ønsker skriftlig tilbud på begge badene inkl. Mva. Eventuelt utskifting av 2 vegghengte toaletter med med drenering etter våtromsnormen. Pris arbeid...-
Ås
-
Onsdag 12. November 2025
-
-
Oppvaskmaskin / dishwasherMy dishwasher refuses to start, error 19 (Bosch). The pressure tank remains full. i suspect the injection water pump no longer works
-
Ås
-
Lørdag 8. November 2025
-
-
Kople oppvaskmaskinTrenger hjelp til å kople fra gammel oppvaskmaskin og installere ny oppvaskmaskin.
-
Ås
-
Søndag 9. November 2025
-