Anbudstorget blir snart Fixa!
En ny og enklere tjeneste – enten du er privatbruker eller bedrift.
Vi endrer navn til Fixa 01.03.2026. Fra den datoen vil alle oppdrag og samtaler opprettes der.
Lurer du på noe? Du finner svarene her.
Murer i Rogaland
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Rogaland
Avsluttet
Ny peis innsats og fjerning av gammel
Bilde Nr Peis01 og 02 : Ut fra bildene er det den peisinnsats som skal tas vekk. Dette er en Rais ovn. Her er det satt på en siporeks plate og denne må tas vekk og selve hullet i pipe må tettes inni samt at det må settes på en plate etterpå som lukker rommet og ser fint ut mht vegg. Opprinnelig var det et hullrom her for oljekamin.
Pipe, vegg og fundament er i murstein, pipefundament og vegg er pusset i ettertid, det er 2 løp i pipe. Det er peisspjell. Det er også et røykrom inne i gruven. Det kan være at det går fint å skjære ut litt mere høyde i front.
Bilde nr Pipe03, 04, 05 og 06 viser åpen peis. målene sånn ca på gruveåpning er h 63, 5 cm, b 79 cm og d gruve 42 cm. høyde fra skifer på gulv til topp skifer foran gruve er ca 26 cm.
Beskrivelse i grove trekk; - Fjerne eksisterende innsats bygge opp med skamolplate og puss
- Montere ny innsats i gruve/peis
- rør og deler
- Ventiler
- Skamol brannmursplater
- Fiberpuss og flislim etc
- Pris på alternative peisinnsats eksempelvis Etna fra Nordflam
Arbeid; - Fjerne eksisterende innsats
- Montere og pusse skamolplater klar til maling
- Tilpassing av innsats i gruve
- Mure igjen etter montering
- Kappe og lage ventiler
- Rapportere inn til myndigheter hele jobben.
håper dette gir et inntrykk av jobben. Ønskelig med en fornuftig løsning prismessig.
Anbud id:
1040970
-
Sted:Stavanger
-
Registrert:Onsdag 28. Januar 2026
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Rogaland
2 anbud
-
Kontroll og godkjenning av ildstedHar byttet ut den gamle vedovnen med en ny. røykrøret på den nye var 150mm, på den gamle var det 135mm. Jeg har byttet innføringsrør, støypt fast med ildfast mørtel. Jeg trenger noen til å kontrolle...-
Stavanger
-
Tirsdag 16. Desember 2025
-
-
Reparasjon av fuger på fliser i dusjsone badegulvPris og leveringstid på reparasjon. Lervigbrygge Stavanger bygget i 2020.-
Stavanger
-
Fredag 23. Januar 2026
-