Anleggsgartner, Entreprenør, Maskinentreprenør, Murer i Vestland
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Vestland
Avsluttet
Graving og mur rundt enebolig
Dette oppdraget har flere separate deler, og oppdragsgiver ønsker separat prising av hver del, selv om flere eller alle deler sannsynligvis blir gjennomført i ett. Det skal leveres skriftlig tilbud på fastpris på oppdraget, med detaljert beskrivelse av metode/leveranse.
Del 1: Graving og oppsetting av mur for å støtte opp oppkjørsel/avgrense grøntareal.
Her skal det graves grøft og settes opp mur i henhold til merking på bilde 1, 2 og 3. Murens totale lengde er omtrent 25 meter. Tilbyder skal anbefale type mur – mot vei/oppkjørsel skal den støtte og gi plass til å anlegge belegning ved senere tidspunkt. Mot hage skal der fylles i jord og anlegges bed/plen i en skråning. Busker/hekk skal graves opp og fjernes.
Del 2: i dette området samles alt vann fra gaten og renner ned på eiendommen. Det ønskes derfor at tilbyder ved befaring kommer med anbefaling for å løse dette problemet. Oppdragsgiver ønsker i utgangspunktet å bygge en liten «voll» som merket på bilde 4, 5 og 6. Denne trenger ikke være mer enn ca. 30-40 cm over gateplan. Det må tas hensyn til trafo, telefonstolpe og postkassestativ, som denne må gå bak. Oppå denne vollen skal det beplantes med hekk.
Videre skal området merket på bilde 7 jevnes noe ut så det kan sås plen.
Del 3: Området skal graves ut i tre «trappetrinn» slik at en får loddrette flater å jobbe med. Loddrette flater utgravd må støttes opp. røtter i området må graves opp. Utgravde masser trenger ikke fjernes men kan brukes til å utjevne område like ovenfor og like nedenfor.
Se bilde 8 for tegning.
Del 4: Området skal graves noe av og jevnes ut slik at utebod/lekehus kan settes opp. Det antas at fjellgrunn finnes like under overflaten. Rhododendron flyttes som anvist på bilde 9.
Anbud id:
581969
-
Sted:Bergen
-
Registrert:Fredag 3. Mai 2019
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Vestland
6 anbud
-
Ferdig stille bad med flis og membranVi skal bygge bad i våres nye tilbygg. i den anleding vil vi ha pris på å ligge fliser og membran på 4 m2 rom. Ønsker bedrift med pappirer.
-
Bergen
-
Fredag 14. Februar 2025
-
-
Støpe mur til garasjeSkal bygge ny garasje med loft der vi planlegger å ha vegger under takstoler i betong der muren får en høyde på 3, 3 meter. Eksisterende garasje rives av eier.
-
Bergen
-
Tirsdag 11. Februar 2025
-
-
Lage på Microsement på badetØnsker tilbud på å lage microsement på badet. Hva koster det å bytte baderomsmøbler og lage microsement på ca. 7. 5 kvm bad?
-
Bergen
-
Fredag 7. Februar 2025
-
-
Pussing av en liten vegg.Har en vegg som er pusset, men det har sprukket og falt av noen pussflak
-
Bergen
-
Fredag 7. Februar 2025
-
-
Riving av betongverandaHar en gammmel veranda som jeg ønsker rives ned og restene bruke som fyllmasse ett annet sted på eiendommmen. Den måler 3x4m. i tillegg trenger jeg å få drenert bort vann fra samme området.
-
Bergen
-
Onsdag 5. Februar 2025
-
-
Grunnmur/ringmur garageGrunnmur/ringmur til garasje Om man står og ser inn fra portsiden skal venstre og høyre vegg være totalt 8, 5m lang, bakvegg (bredde) 6m lang. høyre vegg er ringmur 20-30cm høyde, venstre vegg er de...
-
Bergen
-
Onsdag 5. Februar 2025
-