Alarm og sikkerhet, Elektriker, Entreprenør i Oslo
Formidlede anbud
-
0Siste år
-
0Siste 3 mnd
-
0Aktive nå
Oslo
Avsluttet
Intensjonskunngjøring - oppgradering av adgangskontrollanlegg
Kunsthøgskolen i Oslo (heretter khio) har et eksisterende adgangskontrollanlegg som har behov for oppgradering. khio har intensjon om å inngå en avtale med Schneider Electric Norge as (heretter Schneider Electric) om oppgradering av eksisterende adgangskontrollanlegg, jf. foa § 13-4 bokstav b) nr. 2.
Begrunnelse for at det ikke gjennomføres en anskaffelse er at det kun er én leverandør som kan levere da konkurranse er umulig av tekniske årsaker, jf. foa § 13-4 bokstav b) nr. 2.
Adgangskontrollanlegget består av komponentene listet opp nedenfor, og må kunne kommunisere med gårdeiers brannalarmsentraler som også er oppgitt nedenfor.
nåværende utstyr/komponenter: Adgangskontrollsystem: Esmikko/Esmi Access
Kommunikasjonssentraler: esmi AX600
dørnoder: esmi dcu 605 og 601
Kortlesere: hid rpk 40
Relémodul: IOU603
Glassbruddsensorer: AlarmTech D700
Brannalarmsentraler: Type brannalarmsentral: fxl-3Net, fx-Net, fxl-Net
Operatørpanel: fxs-Net
Oppdragsgiver har gjennomført markedsundersøkelser for å avklare hvorvidt dagens løsning kan driftes og vedlikeholdes av andre. Tilbakemeldinger oppdragsgiver har mottatt viser at enkeltkomponenter må skiftes, deriblant dørnoder og relémodul. Det vil også være nødvendig med to toppsystemer i relasjon til adgangskontroll og brannalarmsentral, i motsetning til et felles for begge slik eksisterende systemleverandør kan tilby.
Markedsundersøkelsen og oppdragsgivers estimater gir ikke holdepunkter for at det kan oppnås reell konkurranse eller bedre resultater ved å gjennomføre en konkurranse.
Anbud id:
954571
-
Sted:Oslo
-
Registrert:Tirsdag 20. August 2024
Er du interessert i dette oppdraget?
Lignende oppdrag i Oslo
6 anbud
-
Sette inn flere kontakter i leilighetenTrenger flere kontakter på kjøkkenet, stua, gang og soverom.
-
Oslo
-
Lørdag 29. Mars 2025
-
-
Elektriker jobbEn elektrisk jobb som må utføres men ønsker en gratis befaring for å diskutere jobben
-
Oslo
-
Fredag 28. Mars 2025
-
-
Elektriker sette opp stikk kontakterVi har et rom hvor vi trenger nye stikk kontakter. 4-5 stykk. Kan dere gi et prisanslag? Mvh Elisabeth
-
Oslo
-
Lørdag 29. Mars 2025
-
-
Feilsøke og reparere taklamper i baderomAlle 3 spot lamper i taket sluttet plutselig å virke. Bytte pærer fungerte ikke. Se bilder.
-
Oslo
-
Fredag 28. Mars 2025
-
-
Montering av hybelkjøkken fra IkeaHei, Vi ønsker tilbud på montering av et ikea-kjøkken for en hybel. Koblinger for vann/avløp og strøm finnes i en sjakt bak veggen der kjøkkenet skal plasseres. Vi ønsker en fast pris som inkluderer...
-
Oslo
-
Fredag 28. Mars 2025
-
-
Skal bytte lås på ytterdør - inngangdøren påVi ønsker å bytte lås på døren. Det skal monteres en ny lås kun på døren.
-
Oslo
-
Fredag 28. Mars 2025
-